تبلیغات
دانشجوی مبارز - نقاط قوت دولت احمدی نژاد از نگاه امام خامنه ای
دانشجوی مبارز
مطیع رهبری ، مبارز با فساد ، دلسوز رودخانه کارون ، گلایه مند از هجوم ریزگردها

نقاط قوت دولت احمدی نژاد از نگاه امام خامنه ای


1. پایبندی به ارزشها و  گفتمان امام و انقلاب

 پایبندى به اصول و ارزشهاست كه خیلى شاخص مهمى است. دولت، هم در قول و شعار - كه مهم است - و هم در عمل، نشان مى‌دهد كه به اصول انقلاب و ارزشهاى انقلاب پایبند است... این براى انقلاب ما یك پدیده‌ى معجزآسا و بى‌نظیر است كه ما امروز همان شعارهایى را مى‌دهیم و همان اصول و مبانى‌اى را براى خودمان برنامه‌ى عمل قرار داده‌ایم كه در اول انقلاب همانها اعلام شده بود...  ( بیانات در دیدار با هیئت دولت؛4 شهریور86)


2. سیاست خارجی و استکبار ستیزی؛

 یك خصوصیت دیگر هم كه باز جاى ذكر دارد، این است كه این دولت در برابر زیاده‌خواهی‌هاى استكبار، دچار انفعال نشد؛ این به‌نظر من خیلى مهم است كه در تعامل با دنیا، انسان جاى خودش را بداند، خواست خودش را بداند، نیرو و قدرت خودش را بداند و بداند كه باید چه‌كار كند. ( بیانات در دیدار با هیئت دولت؛4 شهریور86)


3. شعار عدالت

  یكى از شعارهاى این دولت، عدالت است. عدالت یقیناً محور انقلاب بود؛ در این شكى نیست. هیچ دولتى هم از اول نیامده صریحاً بگوید من نمى‌خواهم طبق عدالت رفتار كنم؛ لیكن من باید از آقاى احمدى‌نژاد تشكر كنم كه ایشان كار جدیدى كردند؛ عدالت محورى را به عنوان یك شعار گذاشتند وسط؛ این كار خیلى بزرگى بود. ( دیدار با هیئت دولت؛ 8 شهریور 84)


4. خدمتگزاری به مردم و مردمی بودن

·         پایبندى به خدمت هم یكى از شاخصه‌هاى این دولت است كه قابل ارج‌گزارى و ذكر است. ( بیانات در دیدار با هیئت دولت؛4 شهریور86)

·         هم روحیه‌ى مردمى و خاكى این دولت است؛ این هم خیلى باارزش است؛ این را قدر بدانید. شما امتیازتان به تشخص ظاهرى و شكل و قیافه نیست؛ ( بیانات در دیدار با هیئت دولت؛2 شهریور87)


5. ساده زیستی

  نكته‌ى بعد، توجه به ساده‌زیستى است. یكى از شعارهاى خوب آقاى احمدى‌نژاد مسأله‌ىساده‌زیستى است. این شعار، شعار بسیار مهمى است؛ این را نباید دست‌كم گرفت( دیدار با هیئت دولت؛ 8 شهریور 84)


6. پرکاری و دولت کار بودن

  •  پركارى این دولت هم انصافاً چیز برجسته‌اى است؛ حتى بعضیهایى كه مخالف هم هستند، این را نمى‌توانند انكار كنند؛( بیانات در دیدار با هیئت دولت؛4 شهریور86)
  •   یك خصوصیت این است كه این دولت، واقعاً یك دولت كار است؛ دولت حركت و اقدام است؛ انرژى و نشاطِ كار این دولت، یك امر برجسته است. ( بیانات در دیدار با هیئت دولت؛2 شهریور87)

 

7. شعار دولت اسلامی

یكى از شعارهاى خوبى كه آقاى رئیس‌جمهور، هم در دوره‌ى انتخابات، هم بعد از آن تكرار كردند، مسأله‌ى دولت اسلامى است... معناى شعار دولت اسلامى این است كه ما مى‌خواهیم اعمال فردى، رفتار با مردم، رفتار بین خودمان، و رفتار با نظامهاى بین‌المللى و نظام سلطه‌ى امروز جهانى را به معیارها و ضوابط اسلامى نزدیكتر كنیم. این شعار، بسیار باارزش است.( دیدار با هیئت دولت؛ 8 شهریور 84)


8. سفرهای استانی

 رفتن به شهرها، رفتن به شهرهاى كوچك، همه‌ى نقاط كشور را زیر پا گذاشتن و هیچ نقطه‌اى از كشور را از منظر خبرگى و كارشناسى دور قرار ندادن، اینها چیزهاى باارزشى است. ( بیانات در دیدار با هیئت دولت؛2 شهریور87)


9. کار های خوب اقتصادی (سهام عدالت، هدفمندی یارانه ها و...)

طرح تحول اقتصادى، كار مهم و بزرگى بود. ما توصیه میكنیم؛ از جمله‌ى چیزهائى كه از بین راه برنگردید، همین طرح تحول اقتصادى است؛ آن را واقعاً دنبال كنید. ( بیانات در دیدار با هیئت دولت؛8 شهریور89)


10.  «شایسته سالاری»؛«روحیه تحول گرایی»،«جرات در مقابله با فساد»

«شایسته‌سالارى»، «نظارت بر عملكرد زیرمجموعه» و «تلاش بى‌وقفه براى این خدمات»، كه انصافاً این مورد در این دولت برجسته است. این تلاش بى‌وقفه را حقیقتاً همه شاهدند و ما هم شاهدیم. این حركت پُرتلاشى كه همه‌ى دولت - بخصوص شخص آقاى رئیس‌جمهور - نشان میدهند، خیلى باارزش است. ( بیانات در دیدار با هیئت دولت؛6 شهریور85)

اقتباس شده از خبرگزاری مشرق

 مطلب خلاصه شده است

حتما در نشریه بعد استفاده شودارسال در تاریخ سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 توسط دانشجوی مبارز

قالب وبلاگ