تبلیغات
دانشجوی مبارز - باز هم گردوخاک
دانشجوی مبارز
مطیع رهبری ، مبارز با فساد ، دلسوز رودخانه کارون ، گلایه مند از هجوم ریزگردها
با بروز پدیده گردوغبار برای چندمین بار در هفته های اخیر، و طبق اعلام مدیریت بحران استانداری خوزستان، کلیه مدارس اهواز در نوبت عصر تعطیل شد
خوزنیوز: با بروز پدیده گردوغبار برای چندمین بار در هفته های اخیر، و طبق اعلام مدیریت بحران استانداری خوزستان، کلیه مدارس اهواز،آبادان، هندیجان، دشت آزادگان، ماهشهر و امیدیه امروز یکشنبه در نوبت عصر تعطیل شدند.

به گزارش خوزنیوز، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان میزان ریزگردها در هوا را در شهرستان اهواز در ساعت 11 امروز عدد پنج هزار و 350 میکروگرم بر مترمکعب اعلام کرد و گفت: این میزان در دیگر شهرهای استان به جز آبادان زیر 300 بوده و چندان بالا نیست. در شهرستان آبادان نیز این عدد به 320 رسیده است.

همچنین مدیر کل مدیریت بحران استان اعلام کرد با توجه به بروز پدیده گرد و غبار و شدت این پدیده، امروز( ۱۹ بهمن ماه) مدارس نوبت بعد از ظهر شهرستان اهواز، آبادان، هندیجان، دشت آزادگان، ماهشهر و امیدیه در همه مقاطع تحصیلی تعطیل است.

علیرضا غلامپور معاون اداره کل هواشناسی خوزستان این وضعیت را موقتی خواند و گفت: از اواخر وقت امروز با فعالیت سامانه جنوبی، شاهد افزایش ابرناکی در خوزستان و بارش باران تا روز چهارشنبه خواهیم بود. منشا گرد و غبار در خوزستان داخلی بوده و با توجه به خشکی زمین و وزش باد، برخاستن ذرات خاک و متعاقب آن آلایندگی هوا طبیعی است.

تکمیلی12:28 :

به گزارش خوزنیوز، اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان، به علت گرد و غبار شدید ادارات اهواز را تعطیل اعلام کرد.

لازم به ذکر است هم اکنون میزان ریزگردها بیش از هشت هزار میکروگرم بر مترمکعب گزارش شده و  مطابق دستورالعمل ها اگر میزان گردوغبار در هوا به عدد 1000 برسد در مهدکودک ها، تا عدد 1500 در مدارس و بالاتر از 2500 و 3000 موجب تعطیلی ادارات می شود.

تکمیلی1:50:
ستاد بحران استانداری خوزستان نیز اعلام کرد تمامی ادارات در شهرستان های اهواز، آبادان، ماهشهر، هندیجان، دشت آزادگان،کارون، باوی، امیدیه، حمیدیه، خرمشهر، و رامشیر به دلیل بروز پدیده گردو غبار در روز یکشنبه تعطیل شد.طبقه بندی: ریزگردها و مشکلات آن، 
ارسال در تاریخ یکشنبه 19 بهمن 1393 توسط دانشجوی مبارز

قالب وبلاگ