تبلیغات
دانشجوی مبارز - غلظت گرد و غبار در اهواز بیش از 45 برابر حد مجاز اعلام شد
دانشجوی مبارز
مطیع رهبری ، مبارز با فساد ، دلسوز رودخانه کارون ، گلایه مند از هجوم ریزگردها
خوزنیوز: غلظت گرد و خاک امروز در اهواز به بیش از شش هزار میکروگرم رسید.

به گزارش خوزنیوز؛ احمدرضا لاهیجان زاده مدیرکل اداره کل محیط زیست استان خوزستان گفت: غلظت گرد و خاک هوای اهواز در روز سه شنبه به بیش از شش هزار و 691 میکروگرم بر متر مکعب ،یعنی بیش از 45برابر حد مجاز رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان ادامه داد: از ابتدای صبح امروز میزان غلظت گرد و غبار در شهرهای استان افزایش یافته و این میزان در شهر اهواز از 710 میکروگرم در ساعت 9 صبح به شش هزار و 691 میکروگرم بر مترمکعب در ساعت 11 دقیقه رسیده است.

وی افزود: میزان گردو خاک درشهرستان اندیمشک در حال حاضر 374 ، بهبهان 374 ، دزفول 349،گتوند 232، شوش 340، سوسنگرد 198 و در ماهشهر به 420 میکروگرم بر متر مکعب رسیده است .

در حال حاضر به دلیل گرد و خاک شدید شعاع دید افقی در اهواز به کمتر از 100 متر رسیده است.

بروز پدیده گرد و خاک از ابتدای صبح امروز موجب تعطیلی مدارس و ادارات در شهرستان های اهواز ،هندیجان،ماهشهر ،رامشیر ،بندر امام خمینی (ره)کارون،باوی ،هویزه ،حمیدیه و دشت آزادگان شده است .

همچنین صبح سه شنبه فرودگاه بین المللی اهواز به دلیل گرد و غبار و کاهش دید، تاکنون چند پرواز این فرودگاه لغو شده و بقیه پروازها نیز در شرایط مساعد شدن هوا و افزایش دید افقی با تاخیر خواهد شد.

در سه روز اخیر بسیاری از پروازهای فرودگاه اهواز به دلیل غلظت گرد و غبار، و کاهش دید افقی تا کمتر از 50 متر لغو شده است.

پدیده گرد و غبار که در دو هفته گذشته بیشتر مناطق خوزستان را در برگرفته، ضمن آنکه سبب تعطیلی نیمی از اداره ها و مدارس خوزستان شده بسیاری از برنامه ها ، همایش ها و نشست های اداری را نیز لغو کرده است.

تا ساعت مخابره خبر (11) وزش باد به نسبت شدید توام با گردو غبار در کلانشهر اهواز زندگی عادی مردم برای چندین بار در هفته اخیر مختل کرده و ادارت و مدارس بیش از 10 شهرستان این استان تعطیل شده است.طبقه بندی: ریزگردها و مشکلات آن، 
ارسال در تاریخ چهارشنبه 22 بهمن 1393 توسط دانشجوی مبارز

قالب وبلاگ