تبلیغات
دانشجوی مبارز - مطالب مهر 1390
دانشجوی مبارز
مطیع رهبری ، مبارز با فساد ، دلسوز رودخانه کارون ، گلایه مند از هجوم ریزگردها
حوزه نیوز: سید باقر علوی نماینده آیت الله العظمی سیستانی در نیوزلند گفت: این مرجع بزرگ در وصیت نامه خود به بستگانش نوشته اند که همانند مادرش فاطمه زهرا(س) بی سر و صدا دفن شود.  به گزارش سرویس بین الملل مرکز خبر حوزه به نقل از «شط نیوز»وی افزود: در این وصیت به چند مساله سفارش شده از جمله عدم همراهی رییس جمهور و اعضای دولت و دوربین های تلویزیون پشت جنازه  و اینکه همانند هر شهروند فقیر دیگر در خیابان های نجف تشییع و به خاک سپرده شود.

نماینده حضرت آیت الله سیستانی در نیوزلند ادامه داد: ایشان همچنین به حفظ دین و مراقبت بر آموزه های متعالی آن و دوری از تعصب و تندروی و خوردن حرام توصیه کرده اند و همه اهل عراق را به زندگی مسالمت آمیز و بدون تفرقه توصیه کرده و به نسل آینده سیاسیون نیز توصیه کرده اند که مراقب باشند همانند سیاسیون کنونی پای آنها به حرام نلغزد.

وی یادآور شد: مرحوم آیت الله العظمی خوئی در آغاز دهه هشتاد قرن گذشته سفارش کرده بودند که بزرگترین استاد درس خارج در آن موقع یعنی سید سیستانی بر جنازه او نماز بگذارد و آیت الله سیستانی با نماز خواندن بر پیکر مرجع اعلا، زعیم حوزه و مرجع تقلید مردم شد.


طبقه بندی: اخبار،  مذهبــی، 
ارسال در تاریخ پنجشنبه 28 مهر 1390 توسط دانشجوی مبارز

جوان خیلی آرام و متین به مرد نزدیك شد و با لحنی موأدبانه گفت:

ببخشید آقا! من می‌تونم یه كم به خانوم شما نگاه كنم و لذت ببرم؟

 مرد كه اصلا توقع چنین حرفی را نداشت و حسابی جا خورده بود، مثل آتشفشان از جا در رفت و میان بازار و جمعیت، یقه جوان را گرفت و عصبانی، طوری كه رگ گردنش بیرون زده بود، او را به دیوار كوفت و فریاد زد:

مردیكه عوضی، مگه خودت ناموس نداری... غلط میکنی تو و هفت جد آبادت، خجالت نمی‌كشی؟جوان امّا، خیلی آرام، بدون اینكه از رفتار و فحش‌های مرد عصبی شود و عكس‌العملی نشان دهد، همانطور مؤدبانه و متین ادامه داد:

خیلی عذر می‌خوام فكر نمی‌كردم این همه عصبی و غیرتی بشین، دیدم همه بازار دارن بدون اجازه نگاه می‌كنن و لذت می‌برن، من گفتم حداقل از شما اجازه بگیرم كه نامردی نكرده باشم ... حالا هم یقمو ول كنین، از خیرش گذشتم

مرد خشكش زد ...

همانطور كه یقه جوان را گرفته بود، آب دهانش را قورت داد و زیر چشمی زنش را برانداز كرد...

منبع : جوون آنلاین
طبقه بندی: مذهبــی، 
ارسال در تاریخ دوشنبه 18 مهر 1390 توسط دانشجوی مبارز

درباره وال استریت

تهیه كننده: محمود كریمی

وال استریت خیابان بسیار معروفی است در محله منهتن کلان‌شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا. ساختمان بازار بورس نیویورک که بزرگ‌ترین بورس جهان از نظر میزان معمالات و حجم مالی است، در خیابان وال استریت قرار دارد.

همچنین مرکز بزرگ‌ترین مراکز اقتصادی ایالات متحده آمریکا و چند بورس مهم اقتصادی این کشور از جمله بازار بورس نیویورک (NYSE)، بازار بورس نزدَک (NASDAQ)، بازار بورس آمریکا (AMEX)، بازار بورس تجاری نیویورک (NYMEX) و میز بازرگانی نیویورک (NYBOT) در این منطقه قرار دارد.

 

 در طول زمان، نام وال استریت به عنوان «مکان افراد دارای نفوذ اقتصادی در آمریکا» شهرت گرفته‌است.

 خیابان وال استریت از شرق و از سرپائینی خیابان برادوی به خیابان جنوبی در تنگه رودخانه شرقی متصل می‌شود.

 جرج واشنگتن، اولین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در عمارت فدرال در خیابان وال استریت، به عنوان اولین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، قسم یاد کرد.

 کلیسای تاریخی ترینیتی که در مسیحیت به معنای سه اقنوم در خدای واحد است، در تقاطع خیابان برادوی و وال استریت در دان‌تاون منهتن قرار دارد.

 روزنامه مشهور اقتصادی وال استریت ژورنال، نام خود را از «خیابان وال استریت» وام گرفته‌است.

طمع خوب است ... 

 وقتى كه به بازارهاى پر سودِ اقتصادى فكر مى‏كنید، فقط چند نقطه روى زمین است كه دوست دارید آنجا را از نزدیك ببینید. در واقع، اگر شما اقتصاددان و یا فعالِ دنیاىِ اقتصادى باشید، براى تفریحات به دیزنى لند یا فلوریدا نمى‏روید، بلكه راهىِ یكى از سرزمینهاىِ طلایى مى‏شوید.

 یكى از مناطقى كه تا به حال كمترین افرادِ شناخته شده روى كره زمین آنجا را دیده‏اند، دژِ طلایىِ ایالاتِ متحده آمریكا، خزانه طلاىِ فورت ناكس در كنتاكى است. تا صد مترى آنجا، حتى درختى هم روییده نشده و هیچ پرنده‏اى نمى‏تواند از فرازش عبور كند. بهشتِ دوستدارانِ طلا كه خزینه‏اى به ارزشِ بیش از 4500 تن شمشِ طلا را در خود جا داده است. رویاىِ بسیارى در دنیا، رسیدن به این گنجینه ارزشمند است كه با گنجِ باستانىِ قارون مقایسه مى‏شود. صاحبِ این خزانه، هر كشورى كه اراده كند را مى‏تواند به دست بیاورد.

 اما هر چقدر كه رسیدن به دژِ طلاىِ فورت ناكس مشكل است، رفتن به یك سرزمینِ طلایىِ دیگر، بسیار ساده است. كافى است به نیویورك و محله معروفِ منهتن بروید تا به وال استریت وارد شوید. جایى كه فقط درباره پول سخن گفته مى‏شود و در هر دقیقه‏اش، میلیونها دلار، كسب مى‏شود و از دست مى‏رود. وال استریت، مركزِ تجارىِ ایالاتِ متحده آمریكاست. محله منهتن، جدا از آنكه رستورانهاى بسیار شیك و خوبى دارد، جدا از آنكه در خودش سنترال پارك و خیابان برادوى را جا داده است، اما به خیابال وال استریت هم مى‏رسد، یعنى همان جایى كه فقط درباره پول و دلار سخن مى‏گویند.

 در اهمیتِ این خیابان كافى است كه بدانید بازار بورس نیویورك، بازار بورس نزدك، بازار بورس تجارى نیویورك، مركز بازرگانى نیویورك و... در این خیابان قرار گرفته‏اند. بد نیست بدانید كه جورج واشنگتن، در این خیابان به نامِ اولین رئیس جمهورِ آمریكا، سوگند وفادارى به پرچم و خاك را خورد.

 اما با این حال، وال استریت یك چهره محبوب میانِ ساكنانِ آمریكا نیست. زیرا بسیارى از كمبودهاى اقتصادى شهروندانِ آمریكایى و حتى در سایرِ نقاطِ دنیا، به خاطرِ اختلاس ها و فسادهاى مالىِ وال استریتى‏هاست. امروزه اگر به اشغالِ وال استریت توسطِ جوانان و زنان و مردانِ معترضِ آمریكایى دقت كنیم، متوجه مى‏شویم كه همه آنان از شعارهاى پر سر و صداىِ وال استریتى‏ها (كه به این نام شناخته مى‏شوند) ابراز انزجار مى‏كنند. شعارى كه فقط به یك چیز فكر مى‏كند و مى‏گوید: طمع، خوب است...

 

جنبش وال استریت


 اعتراض وال‌استریت نتیجه مستقیم رکود اقتصادی آمریکاست که از سال 2006 آغاز شد. افزایش بیکاری در جامعه، کاهش دستمزدها و مشکلات فراوان اقتصادی جامعه آمریکا را به نقطه‌ای از شکست رسانید که تحمل آن برای مردم این کشور چندان ساده نیست. ادامه مشکلات اقتصادی آمریکا از یکسو و ناتوانی دولتمردان در عمل به وعده‌ها از سوی دیگر به موازات ادامه سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا، این جامعه را به نقطه‌ای رساند که دیگر به نظر قابل برگشت نمی‌رسد، هرچند که در ابتدا تعداد تظاهرکنندگان کم باشد و به شدت نیز سرکوب شود.

سرکوب قیام کوچک و مسالمت آمیز مردم نیویورک در برابر وال‌استریت که با دستگیری حدود 100 نفر، کتک زدن معترضین و پاشیدن گاز فلفل روی صورت چند زن معترض تشدید شد، این قیام کوچک را به مرور به مرکز توجه رسانه‌ها و افکار عمومی در سراسر جهان بدل کرد.

 

 پس از آنکه ویدئوهای استفاده از گاز فلفل علیه 4 زن معترض در برابر ساختمان وال‌استریت سر و صدای فراوانی را در بین آمریکایی‌ها ایجاد کرد، پلیس نیویورک مجبور به واکنش شد و رسوایی بزرگی برای آن به بار آمد.

با كارشناسان

 دکتر «نرسی قربان»، کارشناس اقتصاد بین‌الملل، معتقد است: «تا به امروز سابقه نداشته است که در وال استریت بدون مجوز چنین اعتراضی شکل بگیرد. درست است که مشکلات اقتصادی در آمریکا و دیگر کشورها وجود دارد، اما این تجمع و اعتراض بیش‌تر به این موضوع مربوط است که تعدادی از بانک‌های آمریکایی و تعدادی از افراد از این بحران پول می‌سازند.»

 دکتر «فرهاد خرمی»، استاد دانشگاه نیز بر این باور است که: ریشه این اعتراض‌ها به بحران اخیر اقتصادی آمریکا که از سال 2008 خود را نشان داد، برمی‌گردد. بی‌کاری در آمریکا به‌وجود آمد و تا به امروز 9.1 درصد باقی مانده است، متاسفانه دیدگاه خوبی از سوی سیاست‌مداران آمریکایی برای حل این مشکل بیان نشده و اوباما نیز اعلام کرده است که شاید این روند طولانی باشد.»

 این استاد دانش‌گاه درباره ادامه‌دار بودن این اعتراض‌ها نظری کاملا متفاوت با دکتر نرسی قربان دارد و بر این باور است که جنبش وال استریت گذراست و ممکن است دو هفته‌ای این تظاهرات‌ها طول بکشد. به این دلیل چنین اعتراض‌هایی گذراست که چاره دیگری در دولت وجود ندارد. به عنوان مثال در یونان گفته می‌شود که دولت عوض شود، در حالی‌که با تغییر دولت بحران اقتصادی هم‌چنان ادامه خواهد داشت.

 نوام چامسکی، سیاستمدار، محقق، زبانشناس، نویسنده و استاد دانشگاه ام آی تی آمریکا می گوید: اعتراضات علیه وال استریت در اصل اعتراضاتی است علیه موسسات مالی؛ بانک ها بزرگتر شده اند،سود موسسات اقتصادی بیشتر شده است و از سوی دیگر نرخ بیکاری در حد رکود اقتصادی رسیده است؛ اعتراض این افراد به سیاست های مالی مثل مالیات و قواعد اداره شرکت هاست که با ایجاد و تداوم یک دور باطل در امور باعث بدتر شدن اوضاع شده است.

 

فقر جدی مردم و از سوی دیگر رفاه و ثروت به صورت پدیده ای برای برخی از مردم باعث شده است تا این چرخه باطل بیشتر و بیشتر ادامه یابد و در چرخه ای باطل ازموضوعات اجتماعی زمان اعتراضات فرا رسیده است. وی در تشریح انتقادات از اینکه پیش بینی شده است هزینه انتخاباتی برای انتخابات سال دو هزار و دوازه آمریکا برای هر نامزد از یک میلیارد دلار فرار تر خواهد رفت، گفت : این پول از کجا می اید، بسیاری از این پول از سوی موسسات مالی تامین می شود.

 در سال دو هزار و هشت میلادی پولی که باعث پیروزی باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری شد بیشتر از سوی موسسات مالی تامین شد.انتظار می رود که این پول باز گردد و بازخواهد گشت.

منبع : راسخون
طبقه بندی: ســــــــــیاســی، 
ارسال در تاریخ یکشنبه 10 مهر 1390 توسط دانشجوی مبارز

بسم الله الرحمن الرحیم

سالها به این می اندیشیدم که مهمترین شرط ظهور چیست؟

و امروز پس از بررسی های فراوان می گویم تربیت نسل و کادر سازی!

عزیزان امام علی (ع) 25 سال خانه نشین شد چون سرباز نداشت

ببینید اوضاع چقدر فاجعه بار بود که تنها کسی که برای دفاع از امام زمان خود و حریم ولایت قیام کرد فقط و فقط خانم فاطمه زهرا (س) بود واین یعنی اینکه برای دفاع از حریم ولایت دشمن تا آخرین سنگر دفاعی جلو آمده است چون هیچ لایه دفاعی دیگری وجود نداشت! چون نسلی تربیت نشده بود!

مولی علی 25 سال کادر سازی کردند تا توانستند به حکومت برسند و شگفت اینکه دشمن نیز این را می دانست فلذا در جنگ جمل 1000 نفر از یاران اصلی امام ترور شدند همانان که رابط های امام با مردم بودند و اینگونه شد که در جنگ صفین اوضاع اندکی برهم می ریزد و هسته های ابتدایی خوارج شکل می گیرد تا جایی که برای پایان دادن جنگ (در جریان بر نیزه رفتن قرآن)  خیمه امام محاصره می شود (دقیقا همان اتفاقی که بیست و اندی سال پیش افتاد و خانه امام محاصره شد) و اینجا نیز حسن و حسین (علیهماالسلام) و جوانان بنی هاشم ، حفاظت از امام را برعهده گرفتند و اگر مالک اشتر از ادامه جنگ منصرف نمی شد جنگ بین متحصنین و یاران امام حتمی می نمود.

در جریان عاشورا نیز نبود یاران وفادار و بصیر سبب می شود خانواده امام و بهترین یارانشان (آخرین سنگر دفاعی) یعنی همان کسانی که می بایست معارف الهی را گسترش می دادند برای حفاظت از حریم ولایت به میدان بیایند و همگی به خاک و خون کشیده شوند.

مصادیق مذکور آنچنان که دیدید اهمیت کادر سازی برای دفاع از حریم ولایت و امامت را می رساند . به نظر شما 300 تا 400 هزار شهیدی که برای دفاع از حریم تشیع در هشت سال دفاع مقدس سینه سپر کردند نتیجه چند سال کادر سازی و تربیت نیروی انسانی است؟

آری عزیزان حداقل 1000 سال کار فرهنگی صورت گرفت تا نتیجتا در یک شبکه هرمی و زنجیره ای چند صد هزار نیروی انسانی الهی تربیت شوند و دشمن با براه انداختن جنگ فیزیکی از پاسداران حریم تشیع قربانی گرفت چراکه در جنگ، کیفی ترین ،شریف ترین و باغیرت ترین نیروهای نظام جلو رفتند تا مبادا دست دشمن به قلب حریم تشیع یعنی امام خمینی برسد.

برادران و خواهرانم مهمترین عنصر در کادرسازی و تربیت نسل را بدون هیچ شک و شبهه ای زنان بر عهده دارند و مادران کلید راز ظهورند.

افسوس که زنان ما از اهمیت ماهوی و موجودیت شریف خود خبر ندارند و شگفتا که بر اهمیت چنین گوهری واقف نیستند.

بی پرده بگویم اگر حزب شیطان بخواهد جلو انقراض خود (ظهور امام) را بگیرد اولین لایه ای که هدف قرار   می دهد زنان هستند چراکه به خاطر عنایت الهی که به ایشان ارزانی شده کمتر (همچون مردان) آلوده به جنایات بشری شده و چون استعداد عجیبی در صبوری و شکیبایی ، محبت ، خلاقیت (بخوانید اصلی ترین عناصر تربیت نسل) دارند جامعه هدف دشمن محسوب می شوند.

 

اگر زنان جامعه ای از قدرت تحلیل و تجزیه درست اتفاقات بر آیند و با تکیه بر نجابت و حیای ذاتی که هر دو از موهبت های الهی است در مسیر صحیح حرکت نمایند جریان ظهور را چنان تسریع می کنند که ابدا چنین کاری از مردان بر نمی آید.

 

فراموش نکنید مردان کوفه سر امام زمان خود را بریدند و این زنان ایشان بودند که پیکرهای مقدس شهدا را به خاک سپردند ، یزید(لعنت الله علیه) بر علیه امام حسین (علیه السلام)شورید و همسرش اولین مجلس ختم را برای امام برگزار کرد، خولی(لعنت الله علیه) برای جایزه ، سر مبارک امام را به غنیمت برد و همسرش او را به دادگاه منتقمان معرفی نمود.

 

اینجاست که اهمیت نقش زن بر ما آشکار می گردد موضوعی حیاتی که متاسفانه مغفول واقع شده و برخی دختران (بخوانید زنان آینده) هدف خود را گم کرده اند و امان از نسلی که چنین زنانی (دختران هرزه و غفلت زده و غرق در تجملات و رویاهای واهی) بخواهند تربیت کنند، حالا دیگر چنین قومی هرگز ظهور را درک نخواهد کرد و روز به روز در ورطه نابودی فرو خواهد رفت.

به امید ظهور مولی و سرورمان حضرت حجت ابن الحسن العسکری (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

که صد البته نزدیک است.


نویسنده : علی اکبر رائفی پور
طبقه بندی: مذهبــی،  شـــیطان شـناسی، 
ارسال در تاریخ جمعه 1 مهر 1390 توسط دانشجوی مبارز

قالب وبلاگ