تبلیغات
دانشجوی مبارز - مطالب شهریور 1391
دانشجوی مبارز
مطیع رهبری ، مبارز با فساد ، دلسوز رودخانه کارون ، گلایه مند از هجوم ریزگردها
بسم الله الرحمن الرحیم

آیا تعویض استاندار "حالا" به نفع استان است؟

استاندار غیر خوزستانی ؟ چرا؟؟


در روزهایی که گذشت علی رغم ورود به هفته دولت خبر یا شایعه ی تعویض استاندار خوزستان مجددا و برای چندمین بار در فضای خبری استان مطرح شد.

نکته ی مهم اساسا این مطلب است که آیا تعویض استاندار خوزستان در این شرایط و در حالی که فقط یک سال به پایان عمر دولت باقی مانده است، به صلاح استان است یا خیر؟ و اینکه آیا در این فرصت اندک اگر شخص دیگر تصدی امور استان را بر عهده بگیرد می تواند گرهی از گره های استان را بگشاید یا ...؟

 برخی معتقدند حجازی در حال حاضر و با بیش از 5سال تصدی مسئولیت در استان و قبل از آن نیز حضور در مسئولیت های مختلف اشراف خوبی نسبت به مسائل و مشکلات استان دارد و اگر فرد ناآشنایی با استان، مدیران و فضای خوزستان به جای وی گمارده شود این یک سال باقیمانده از دوره‌ی دولت دهم فرصت سوزی خواهد شد.

 از طرف دیگر با کلید خوردن طرح مهر ماندگار توسط دولت و عزم دولت برای اتمام پروژه‌های مهم و ناتمام تا پایان دولت در صورت تدارم رویه‌ی فعلی فرصت مدیریتی حاکم بازنده‌ی اصلی، مردم نجیب خوزستان خواهند بود.

 رویه‌ای که در ماه‌های گذشته هم نتوانست از پس یک هماهنگی ساده بین مدیران برآید و حتی نتوانست بودجه‌های تصویب شده و اختصاص یافته را جذب کند.
 یادمان نرفته در ماه‌های گذشته در مقاطعی استانداری خوزستان به محل خدمت سرپرست‌ها تبدیل شده بود و تعدادی از معاونان، فرمانداران و مدیران کل استان تا مدتها منصوب نشده بودند و اگر فشار رسانه‌ها نبود، معلوم نبود که عزمی جدی برای تنظیم تیم مدیریتی کلان در استان وجود داشته باشد.

 در ابعاد فرهنگی نیز دعوت از لیدر جریان انحرافی در زمانی که وی در انزوای کامل بود و یا نامه‌ی حمایت جدی از روزنامه‌ی ایران و ... از گل‌هایی است که به سر این استان زده شده است.

 مدیران قوی و کارآمد نیز یا به تهران رفتند و یا به دلایل مختلف کنار گذاشته شدند.

 اگر به این مقدار بسنده کنیم و بخواهیم جمع‌بندی داشته باشیم، باید گفت نیاز مبرم و فوری استان است تا از ماه‌های باقیمانده‌ی دولت احمدی‌نژاد استفاده کافی را ببرد و به نظر می‌رسد اگر دولت بخواهد خدمتی در خور به این استان بنماید، باید در این مدت اندک ضمن توجه ویژه‌تر به خوزستان، فردی قوی و البته آشنا به استان و نقاط ضعف و قوت آن را به کار گیرد تا بدون تنگ نظری و خودمحوری که سم مهلک این روزها است بتواند به مردم نجیب و شریف خوزستان خدمت نماید.ما راضی نیستیمطبقه بندی: اخبار،  ســــــــــیاســی،  دغدغه های دانشجویی، 
ارسال در تاریخ پنجشنبه 30 شهریور 1391 توسط دانشجوی مبارز

گروه اجتماعی: استاندار خوزستان اظهار كرد: با توجه به اینكه مباحث تربیتی در خانواده‌ها به حداقل رسیده است خانواده‌ها باید بیدار شوند و فضای تربیتی را در خانه مهیا كنند و به این نكته توجه داشته باشند كه در مقابل فرزندان خود مسئولیت دارند.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا) شعبه خوزستان، سید جعفر حجازی، استاندار خوزستان در همایش هم‌اندیشی جوانان خوزستان كه چهارشنبه اول شهریورماه در سالن اجتماعات شهید هاشمی با موضوع همبستگی و انسجام ملی جوانان ایرانی برگزار شد، اظهار كرد: عمده اقدامات و كارهای انجام شده در دولت نهم و دهم مربوط به جوانان بوده است؛ هم اكنون همه برنامه‌هایی كه در سطح استان اجرا می‌شود، معطوف به جوانان است؛ به عنوان مثال طرح مسكن و طرح توسعه كشاورزی طرح‌هایی هستند كه هم اكنون عمدتا به جوانان اختصاص پیدا می‌كند.

وی با تاكید بر اینكه جوانان خوزستانی از استعدادهای بالایی برخوردار هستند و لازم است موانع و مشكلات آنها بررسی و برطرف شود، تصریح كرد: استان خوزستان دومین استان جوان كشور محسوب می‌شود و تامین نیازهای قشر جوان كار بسیار سختی است و نیاز به حوصله، تدبیر و درایت دارد.

حجازی به موضوع حجاب و عفاف اشاره و خاطرنشان كرد: باید برای مساله حجاب اقدامات تربیتی در خانواده ها انجام بگیرد، خانواده‌ها نباید به صرف اسلامی بودن نظام، فرزندان خود را رها كنند و نسبت به آنها بی‌توجه باشند.

وی ادامه داد: با توجه به اینكه مباحث تربیتی در خانواده‌ها به حداقل رسیده است باید خانواده‌ها بیدار شوند و فضای تربیتی را در خانه مهیا كنند و به این نكته توجه داشته باشند كه در مقابل فرزندان خود مسئولیت دارند.

وی افزود: اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی انجام شده در استان در حد قابل توجهی بوده است اما به این معنا نیست كه نیازها برطرف شده است بلكه این اقدامات باید ادامه یابد.

حجازی گفت: در خصوص جذب اعتبارات پژوهشی در بین دانشگاه‌های كشور اول هستیم و اعتبارات پژوهشی استان به بیش از 13 میلیارد تومان رسیده است. در مجموع برای طرح‌های پژوهشی در استان با مشكل تامین اعتبار مواجه نیستیم.

وی در ادامه به نقش موثر مساجد و كانون‌های فرهنگی استان اشاره و خاطرنشان كرد: در 5 سال اخیر 41 میلیارد تومان اعتبار به مساجد استان تزریق شده كه این اعتبارات صرف اقدامات مختلفی در مساجد استان می‌شود.

حجازی گفت: تعداد اعضای هیات علمی نسبت به دانشجویان در استان بسیار كم است، 214 هزار دانشجو در سراسر استان مشغول به تحصیل هستند كه برای این تعداد 2 هزار و 600 هیات علمی وجود دارد؛ یعنی نسبت دانشجویان به اعضای هیات علمی در استان 100 به یك است.

وی در ادامه افزایش نیروی حق‌التدریس در دانشگاه‌ها، اشتغال قهرمانان ورزشی و معافیت دوره سربازی برای قهرمانی ورزشی را ملزم به پیگیری و بررسی بیشتر و كسب مجوزهای قانونی دانست.

در ادامه حسن صیدخانی، دبیر ملی همایش جوانان گفت: این همایش به دستور رئیس‌جمهور برگزار می‌شود و یكی از اهداف برگزاری این همایش شناسایی چهره‌ها و استعدادها در استان‌های مختلف است.

وی افزود: هدف این نیست كه كار نمایشی انجام دهیم بلكه هدف این است كه در همایش‌های استانی مشكلات ریز و درشت جوانان مورد بررسی قرار گیرد.

به گفته صیدخانی، برخی مشكلات مطرح شده از سوی جوانان و نخبگان را می‌توان در حضور استاندار و با مساعدت مسولان استانی حل و فصل كرد اما برخی از مسایل كه به صورت كشوری و كلان مطرح هستند باید در اجلاس ملی جوانان و با حضور رئیس جمهور مورد بررسی قرار گیرند.

وی با تاكید بر لزوم اجرایی شدن طرح‌ها و اختراعات نخبگان جوان، خاطرنشان كرد: بسیاری از طرح‌های جوانان می‌توانند در سطح كلان كشور مورد استفاده قرار گیرند و به اجرا درآیند.

همچنین صادقیان، مدیر اجرایی این همایش تصریح كرد: هدف اصلی برگزاری همایش هم‌اندیشی جوانان استفاده از دیدگاه‌های جوانان استان است. كشور ما از نظر وجود منابع و سرمایه‌های مختلف جغرافیایی، فرهنگی، علمی تاریخی بسیار غنی است و ما با تمركز بر سرمایه‌های اجتماعی می‌توانیم این منابع و سرمایه‌ها را به فعل تبدیل كنیم.

وی افزود: دهه چهارم انقلاب اسلامی دهه پیشرفت نامیده شده است؛ پیشرفت منوط به عدالت و عدالت نیز منوط به نهادینه‌های مشاركت است كه از بهترین انواع مشاركت‌ها می‌توان به مشاركت در تفكر و به تبع آن گفت و گو و یا هم‌اندیشی اشاره كرد. در هم اندیشی‌ها نیز لازم است كه افراد در خصوص موضوعی خاص به درك متقابل از آن موضوع برسند.

یادآور می‌شود؛ در حاشیه این همایش جوانان به ارایه نقطه نظرات و دغدغه‌های خود پرداختند و مسایلی همچون كمبود اعتبارات پژوهشی، لزوم ارتباط صنعت و دانشگاه‌ها، اشتغال نخبگان، ضرورت اشتغال قهرمانان ورزشی، پیگیری‌ حل مشكل بیكاری و مسكن ناشنوایان، مشكلات كم بینایان و نابینایان را منعكس كردند.

طبقه بندی: اخبار،  ســــــــــیاســی، 
ارسال در تاریخ جمعه 3 شهریور 1391 توسط دانشجوی مبارز

قالب وبلاگ